Jak przebiega proces demontażu pojazdów?

PROCES DEMONTAŻU POJAZDU

I ETAP: pojazd transportowany jest do hali demontażu, gdzie wyciągany jest akumulator,a samochód podlega osuszeniu z płynów eksploatacyjnych. 
II ETAP: jest to proces demontażu modułowego, co oznacza, że poszczególne części trafiają do odpowiednich działów w celu przygotowania ich do powtórnego wykorzystania. Są to m.in. drzwi, szyby, zderzaki, koła, tapicerka, elementy zawieszenia, silniki i inne.
III ETAP: części, które nie zostały przeznaczone do powtórnego wykorzystania trafiają na stanowiska pracownicze, na których oddzielane są od nadwozia. Są to np. elementy gumowe, wykonane z tworzyw sztucznych czy szklane. Metale żelazne oraz nieżelazne trafiają natomiast do hut lub pośredników, którzy następnie przekazują je hutom. Oleje i smary trafiają do rafinerii, a akumulatory do specjalistycznych firm neutralizujących elektrolit i odzyskujących ołów, a także polipropylen. Pewne tworzywa sztuczne trafiają do ponownego wykorzystania. Nadwozie pojazdu natomiast zostaje sprasowane, a następnie trafia do strzępiarki.